DOŁACZ DO NAS!

Od 3 marca 2020 roku działa biuro naszej redakcji przy ul. Smulikowskiego 4 w Warszawie (w ośrodku Fundacji „PO DRUGIE”). Jesteśmy tam do Waszej dyspozycji w każdą środę od 10.00 do 14.00 i w każdą ostatnią środę miesiąca od 14.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy zarówno wolontariuszy, jak i darczyńców, bez których zaangażowania nie udałoby nam się to wszystko, czym od lat się zajmujemy.

 

Z leczeniem depresji wiąże się bardzo wiele wyzwań – począwszy od skłonienia chorego do podjęcia walki o swój stan zdrowia, przez wsparcie rodziny po dramatyczny dostęp do specjalistów – szczególnie jeśli chodzi o psychiatrię dziecięcą. Fundacja „Twarze depresji” postanowiła rozwinąć kampanię społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”. Postanowiłam pójść o krok dalej i rozpocząć wydawanie dwumiesięcznika „Twarze depresji”, który będzie bezpłatnie rozdawanych na ulicach miast – na początku w Warszawie.

Na okładce każdego wydania znajdzie się zdjęcie któregoś z ambasadorów naszej kampanii, a w środku – wywiad z nim. Ponadto planujemy szereg tekstów na temat depresji i zdrowia psychicznego pisanych przez dziennikarzy, psychologów i lekarzy psychiatrów. Felietony do pierwszego numeru naszego dwumiesięcznika napisali m.in. wybitni specjaliści: prof. Piotr Gałecki – Krajowy Konsultant w Dziedzinie Psychiatrii, dr Sławomir Murawiec – rzecznik Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, a także nasi ambasadorzy np. red. Andrzej Bober.

Szczególne podziękowania należą się Lasom Państwowym – partnerowi głównemu pierwszego wydania marcowo-kwietniowego dwumiesięcznika „Twarze depresji”.

Redaktor naczelną i pomysłodawczynią naszego dwumiesięcznika jest Anna Morawska-Borowiec – dziennikarka telewizyjna, psycholog, prezes Fundacji „Twarze depresji”. Rolę wicenaczelnej pełni Joanna Gabis-Słodownik – dziennikarka, psycholog, współwłaścicielka firmy Just Communication. Sekretarzem redakcji jest Ajka Wiaźmin, a Jakub Borowiec – wiceprezes Fundacji „Twarze depresji” odpowiada za reklamę i marketing.

Na łamach naszej gazety będziemy też poruszać tematy lifestylowe oraz pokazywać pozytywne przykłady ludzi, którzy znajdowali się w trudnej sytuacji życiowej, a dziś świetnie sobie radzą.

Profesjonalnie wydaną i dobrze napisaną gazetę (60 stron) dostaną od nas osoby dotknięte chorobami psychicznymi – wolontariusze Fundacji „Twarze depresji”. Gazeta będzie darmowa, rozdawana przez naszych wolontariuszy każdemu, kto wrzucić do ich puszki wsparcie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozdaje serduszka, a my – gazetę.

Wszystko, co wolontariusz zbierze do puszki (w ramach ogłoszonej przez naszą Fundację zbiórki publicznej), będzie mu wypłacane przez Fundację jako zasiłek/pomoc. Dzięki temu będzie „wypracowywał” sobie środki na kosztowaną psychoterapię i leczenie.

Naszymi wolontariuszami będą również uczniowie z warszawskich szkół oraz pracownicy z warszawskich firm. Każdy może do nas dołączyć!

Nasze gazety będą też dostępne w prestiżowych lokalizacjach w Warszawie, m.in. w księgarni Psyche na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, Big Book Cafe, czy na planie serialu „Na Wspólnej”, gdzie występuje nasza ambasadorka Bożena Dykiel.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcecie dołączyć do naszej ekipy zmieniającej myślenie Polaków o osobach dotkniętych depresją.

 

WYDAWCA

 

 

PARTNER GŁÓWNY

https://www.lasy.gov.pl/pl