Mamy dla kogo walczyć – prawie dwa miliony Polaków leczą się na depresję. Szacujemy, że co najmniej drugie tyle choruje, ale nie korzysta z pomocy. Depresja wciąż wiąże się ze stygmatyzacją i poczuciem wstydu. Od lat zmieniamy to błędne myślenie!

By walczyć ze stereotypami i zachęcać do leczenia powstała Fundacja „Twarze depresji” oraz ogólnopolska kampania społeczna „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”. Pomysłodawczyni kampanii Anna Morawska-Borowiec (dziennikarka telewizyjna i psycholog) wspólnie z mężem Jakubem Borowcem postanowili usprawnić powstawanie kolejnych edycji kampanii, dlatego założyli Fundację. A jest co usprawniać i dla kogo walczyć, dlatego naszą kampanię organizujemy aż dwa razy w roku: 23 lutego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją oraz 1 października w Europejskim Dniu Walki z Depresją.

W zależności od tematu kampanii do współpracy zapraszamy odpowiednie gwiazdy, ekspertów i organizacje pozarządowe. Fundacja „Twarze depresji” inicjuje kolejne edycje, wybiera ich tematykę i przygotowuje materiały medialne.

Fundacja „Twarze depresji” od 1 marca 2020 r. wydaje dwumiesięcznik „Twarze depresji”, który pozwala nam rozwinąć naszą kampanię i jeszcze lepiej edukować społeczeństwo.

Prezes Fundacji Anna Morawska-Borowiec otrzymała wiele nagród za podejmowanie w debacie publicznej problemu depresji, m.in. Nagrodę Aureliusza wręczoną przez prof. Piotra Gałeckiego – Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Psychiatrii. Niezwykłym wyróżnieniem zarówno dla niej, jak i jej męża Jakuba Borowca było spotkanie i możliwość rozmowy z Księciem Williamem. Podczas swojej wizyty w Polsce w 2017 roku Książę William postanowił spotkać się z kilkoma organizacjami zajmującymi się promocją zdrowia psychicznego. W tym gronie znaleźli się właśnie obecni przedstawiciele zarządu Fundacji „Twarze depresji”.

Do celów Fundacji „Twarze depresji” należą m.in.: edukacja społeczeństwa i przełamywanie stereotypów na temat chorób psychicznych, w szczególności depresji; promocja i ochrona zdrowia, w szczególności zdrowia psychicznego; zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób dotkniętych chorobami psychicznymi, w szczególności depresją; promocja i organizacja wolontariatu; inspirowanie postaw obywatelskich i prospołecznych.

KONTAKT DO FUNDACJI „TWARZE DEPRESJI”: fundacja@twarzedepresji.pl