O organizatorach

Fundacja „Twarze depresji” Działa, by skutecznie przełamywać stereotypy i przebijać się do świadomości Polaków z kampanią społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” oraz propagować i umożliwiać dostęp do profilaktyki i profesjonalnego leczenia zdrowia psychicznego. Stworzona przez pomysłodawczynię Kampanii- psycholożkę, dziennikarkę i autorkę książek o depresji- Annę Morawską-Borowiec.

Z wieloletniego doświadczenia fundacji wynika, że jedną z najczęstszych przyczyn zaginięć ludzi jest depresja i inne zaburzenia nastroju. Spośród osób zaginionych chorujących na depresję wielu zaginęło tuż przed planowaną wizytą u psychiatry.
Fundacja ITAKA prowadzi „Antydepresyjny Telefon Zaufania” pod numerem (22) 484 88

Kampania Forum Przeciw Depresji organizowana jest od 2007 roku przez firmę Servier Polska, która m.in. udziela pomocy i wsparcia osobom zmagającym się z problemem depresji.

Fundacja służy pomocą: psychologiczną i prawną, chce także zainicjować dyskusję o doświadczeniu żałoby i kształtować wrażliwość społeczną na sytuację osieroconych dorosłych i dzieci. Prowadzi szkolenia i warsztaty na temat pomocy osobom w żałobie. Uruchomiła BEZPŁATNY TELEFON WSPARCIA Fundacji NAGLE SAMI 800 108 108

Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę” (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) istnieje po to, aby zapewnić każdemu dziecku bezpieczne dzieciństwo. Chronimy dzieci przed krzywdzeniem i pomagamy tym, które doświadczyły przemocy. Fundacja zapewnia też pomoc psychologiczną dla kobiet cierpiących na depresję poporodową.

Stowarzyszenie realizuje i angażuje się w projekty, które mają na celu pomóc seniorom wyjść z izolacji. Fundamentalnym działaniem są odwiedziny wolontariuszy w domach podopiecznych. Odwiedzając samotnych do tej pory seniorów, wolontariusze wnoszą w ich życie radość, poczucie bycia ważnym i potrzebnym oraz wiarę w życzliwość drugiego człowieka.

Fundacja Rodzić po Ludzku powstała w 1996 r., aby kontynuować działania zainicjowane przez grupę dziennikarzy i działaczy społecznych podczas pierwszej akcji „Rodzić po ludzku?”. To wtedy ujawniona została pełna cierpienia i poniżenia rzeczywistość polskich porodówek. Tysiące kobiet w listach i ankietach pisało o braku intymności na wieloosobowych salach porodowych, anonimowości, samotności i braku wsparcia. Matki tuż po narodzinach nie mogły nawet obejrzeć ani przytulić dziecka. Noworodek trafiał do osobnej sali, a matka mogła go widzieć tylko, gdy dziecko, szczelnie owinięte w becik, przynoszono do karmienia. Fundacja Rodzić po Ludzku wciąż działa na rzecz godnego porodu.

Ogólnopolska federacja stowarzyszeń uniwersytetów trzeciego wieku konsoliduje i wspiera środowisko utw. Poodejmuje wiele inicjatyw na rzecz rozwoju edukacji, uczenia się przez całe życie i w tym celu – jako partner społeczny – nawiązuje współpracę z rządem, parlamentem, jednostkami samorządu terytorialnego, rzecznikiem praw obywatelskich, mediami i wieloma instytucjami, które coraz lepiej rozumieją wyzwania starzejącego się społeczeństwa i potrzebę utrzymania jak najdłużej osób starszych w zdrowiu i aktywności. Profilaktyka i promocja zdrowia stanowią główne obszary tematyczne programów edukacyjnych utw. Potencjał uniwersytetów trzeciego w kraju to ponad 600 placówek utw oraz 15 polskich utw za granicą.