Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”

współorganizator kampanii od 4. edycji

STOWARZYSZENIE „MALI BRACIA UBOGICH” DZIAŁA W POLSCE OD 2002 ROKU WSPIERAJĄC PRZEDE WSZYSTKIM OSOBY STARSZE I SAMOTNE.

Stowarzyszenie realizuje i angażuje się w projekty, które mają na celu pomóc seniorom wyjść z izolacji. Fundamentalnym działaniem są odwiedziny wolontariuszy w domach podopiecznych. Odwiedzając samotnych do tej pory seniorów, wolontariusze wnoszą w ich życie radość, poczucie bycia ważnym i potrzebnym oraz wiarę w życzliwość drugiego człowieka.

W Stowarzyszeniu działa też Telefon Zaufania dla osób starszych pod numerem 22 635 09 54 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora sieci) oraz „Przystanek Alzheimer” – inicjatywa mająca na celu wspieranie opiekunów osób dotkniętych zmianami otępiennymi (oferuje m.in. warsztaty, szkolenia, spotkania).

Strona: http://www.malibracia.org.pl

Fundacja „Twarze depresji”

współorganizator kampanii od 7. edycji

Fundacja „Twarze depresji” Działa, by skutecznie przełamywać stereotypy i przebijać się do świadomości Polaków z kampanią społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”. Stworzona przez pomysłodawczynię Kampanii- dziennikarkę, psycholog i autorkę Książek o depresji- Annę Morawską-Borowiec.

Strona fundacji: twarze-depresji.pl

Fundacja Nagle Sami

współorganizator kampanii od 5. edycji

Fundacja  służy pomocą: psychologiczną i prawną, chce także  zainicjować  dyskusję o doświadczeniu żałoby i  kształtować wrażliwość społeczną na sytuację osieroconych dorosłych i dzieci. Prowadzi szkolenia i warsztaty na temat pomocy osobom w żałobie. Uruchomiła BEZPŁATNY TELEFON WSPARCIA Fundacji NAGLE SAMI 800 108 108 czynny codziennie od 14.00 do 20.00.

Strona fundacji: naglesami.org.pl

Fundacja ITAKA

współorganizator kampanii od 1. do 5. edycji

Z WIELOLETNIEGO DOŚWIADCZENIA FUNDACJI WYNIKA, ŻE JEDNĄ Z NAJCZĘSTSZYCH PRZYCZYN ZAGINIĘĆ LUDZI JEST DEPRESJA I INNE ZABURZENIA NASTROJU. SPOŚRÓD OSÓB ZAGINIONYCH CHORUJĄCYCH NA DEPRESJĘ WIELU ZAGINĘŁO TUŻ PRZED PLANOWANĄ WIZYTĄ U PSYCHIATRY.

Całodobowa, bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych – tak działa uruchomione w grudniu 2017 roku przez Fundację „Itaka” Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego. Wystarczy zadzwonić pod nr 800 70 2222.
informacje na temat m.in. godzin dyżurów i kontaktu z ekspertami są dostępne na stronie www.liniawsparcia.pl.
Strona Fundacji ITAKA

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku

współorganizator kampanii od 4. edycji

Ogólnopolska federacja stowarzyszeń uniwersytetów trzeciego wieku konsoliduje i wspiera środowisko utw. Poodejmuje wiele inicjatyw na rzecz rozwoju edukacji, uczenia się przez całe życie i w tym celu – jako partner społeczny – nawiązuje współpracę z rządem, parlamentem, jednostkami samorządu terytorialnego, rzecznikiem praw obywatelskich, mediami i wieloma instytucjami, które coraz lepiej rozumieją wyzwania starzejącego się społeczeństwa i potrzebę utrzymania jak najdłużej osób starszych w zdrowiu i aktywności. Profilaktyka i promocja zdrowia stanowią główne obszary tematyczne programów edukacyjnych utw. Potencjał uniwersytetów trzeciego w kraju to ponad 600 placówek utw oraz 15 polskich utw za granicą.

Strona: http://www.federacjautw.pl/

Fundacja "Dajemy Dzieciom Siłę"

współorganizator 2. i 3. edycji kampanii

Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę” (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) istnieje po to, aby zapewnić każdemu dziecku bezpieczne dzieciństwo. Chronimy dzieci przed krzywdzeniem i pomagamy tym, które doświadczyły przemocy. Fundacja zapewnia też pomoc psychologiczną dla kobiet cierpiących na depresję poporodową.

Realizując naszą misję:

  • Uczymy dorosłych, jak traktować dzieci, żeby ich nie krzywdzić
  • Pokazujemy im, jak reagować, gdy podejrzewają, że dziecku dzieje się krzywda
  • Uczymy dzieci, jak mogą uniknąć przemocy i wykorzystywania
  • Oferujemy krzywdzonym dzieciom i ich opiekunom pomoc psychologiczną i prawną
  • Wpływamy na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka

Strona Fundacji

Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji

współorganizator kampanii o 1. do 6. edycji

Strona Stowarzyszenia: http://depresja.org/