Bezpłatne webinary o leczeniu depresji z ekspertami

Serdecznie zapraszamy na nasze bezpłatne webinary o leczeniu depresji i zdrowiu psychicznym z wybitnymi ekspertami!
Poniżej znajdą Państwo ich nagrania. Zachęcamy do dołączenia do nas na portalu Facebook i zadawania pytań na żywo.

Od grudnia 2021 zrealizowaliśmy dziesięć webinarów na żywo na naszym FanPage’u. Na tej stronie można obejrzeć ich zapis.

W pierwszym webinarze rozmawialiśmy o leczeniu depresji u osób dorosłych, w tym o depresji lekoopornej. Gościem specjalnym był prof. Piotr Gałecki Krajowy Konsultant w Dziedzinie Psychiatrii.

W drugim poruszyliśmy problem leczenia depresji u dzieci i młodzieży. Gośćmi webinaru byli specjaliści pomagający młodym podopiecznym Fundacji „Twarze depresji” w ramach bezpłatnych, zdalnych konsultacji psychiatryczno-psychologicznych.

W czasie trzeciego rozmawialiśmy o depresji i chorobach jej współtowarzyszących. Gościem specjalnym był dr Sławomir Murawiec – lekarz psychiatra, rzecznik Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Czwarty webinar poświęciliśmy „Depresji w kontekście pracy i wypalenie zawodowe” z udziałem prof. Piotra Gałeckiego – Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Psychiatrii. Przy tej okazji zapowiedzieliśmy 14. edycję naszej kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” poświęconej tematowi stanu psychicznego polskich pracowników w pandemii.

Piąty poświęcony był tematowi depresji w ciąży i po porodzie. Gośćmi byli dr Aneta Libera – psycholog, psychoterapeutka ze Wschodniego Centrum Profilaktyki Depresji Poporodowej oraz prof. Piotr Gałecki – Krajowy Konsultant w Dziedzinie Psychiatrii.

W marcu, podczas szóstego webinaru rozmawialiśmy o depresji lekoopornej i możliwościach leczenia tej choroby w szczególności o leczeniu esketaminą, której wyniki pokazują bardzo wysoką skuteczność. Gościem tego webinaru był dr hab. Sławomir Murawiec – lekarz psychiatra, rzecznik Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Cykl sześciu bezpłatnych webinarów zrealizowaliśmy dzięki wsparciu finansowemu firmy Janssen-Cilag. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych celów statutowych.


Symbolicznie, w Dniu Kobiet uruchomiliśmy pierwszy w Polsce program bezpłatnej, zdalnej pomocy dla kobiet w ciąży i po porodzie, który był finansowany przez Fundację KGHM Polska Miedź SA od marca do listopada 2021. Z tej okazji odbył się wyjątkowy webinar z udziałem naszej ambasadorki Anny Wyszkoni, która miała trudne doświadczenia związane z macierzyństwem. Można było zadać pytanie do dr Anety Libery – psycholog, psychoterapeutki, która w naszej fundacji pomaga kobietom, a na co dzień pracuje we Wschodnim Centrum Profilaktyki Depresji Poporodowej w Lublinie. Spotkanie poprowadziła Anna Morawska-Borowiec – prezes Fundacji „Twarze depresji”.