Anna Morawska-Borowiec - redaktor naczelna dwumiesięcznika "Twarze depresji"

Zaakceptuj! O to apelujemy od lat – przez dziesięć edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”.

 

Pisząc książkę „Twarze depresji” i startując z kampanią, nawet nie przypuszczałam, że tak bardzo są one potrzebne ludziom. Tysiące maili, postów i rozmów w różnych zakątkach Polski, uzmysłowiły mi, jaka jest skala problemu. Ile depresja ma twarzy…

Dlatego teraz oddajemy w Wasze ręce kolejny ważny projekt Fundacji „Twarze depresji” – dwumiesięcznik. Znajdziecie w nim wywiady, a także artykuły napisane przez wybitnych specjalistów – psychologów i lekarzy psychiatrów. Ale nie tylko! Te strony magazynu chcemy oddać też Wam – osobom chorującym i ich bliskim. Uświadamiajcie Polaków razem z nami, jak różne mogą być twarze depresji…
Chcemy zwiększać świadomość, walczyć ze stereotypami i o zdrowie każdej osoby zmagającej się z depresją, która jeszcze nie sięgnęła po pomoc. Według Światowej Organizacji Zdrowia co dziesiąty Polak choruje na depresję, a leczą się niespełna dwa miliony.

Nasz magazyn jest bezpłatny. Będą go rozdawać wolontariusze – na początku na ulicach Warszawy, ale docelowo mamy nadzieję, że w całej Polsce. Kto może być naszym wolontariuszem? Zarówno osoby dotknięte depresją i innymi chorobami psychicznymi, jak i uczniowie oraz pracownicy firm.

Wolontariusze, którzy są naszymi podopiecznymi, będą rozdawać gazetę i przy okazji zbierać do puszki środki, które w całości będą im wypłacane w formie pomocy finansowej na ich terapię. Dzięki temu projektowi nasi wolontariusze staną się edukatorami, a przy będą mogli wziąć udział w programie aktywizacyjnym i w dużej mierze terapeutycznym.

Dołącz do zespołu Fundacji „Twarze depresji”! Jest w niej miejsce zarówno dla osób zmagających  się z depresją, jak i dla każdej osoby, która chce nas wesprzeć – od wolontariuszy po sponsorów, bez których nie sposób działać.

Anna Morawska-Borowiec

Psycholog, dziennikarka telewizyjna związana z „Panoramą” w TVP2; prezes Fundacji „Twarze depresji”, redaktor naczelna dwumiesięcznika „Twarze depresji”, autorka książek: „Twarze depresji” i „Depresja poporodowa. Możesz z nią wygrać.”, pomysłodawczyni kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. Wielokrotnie nagradzana za działalność na rzecz promocji zdrowia psychicznego, m.in otrzymała „Nagrodę Aureliusza” i „Kryształowe Pióra”.