Kampania

„Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” to najdłużej trwającą kampania dotycząca zdrowia psychicznego w Polsce.  Pierwsza edycja miała miejsce w październiku 2015 roku. Naszą misją jest destygmatyzacja zaburzeń zdrowia psychicznego, promocja profilaktyki i leczenia depresji.

Przełamujemy stereotypy

O kampanii

W naszej kampanii, którą prowadzimy dwa razy w roku, zwracamy uwagę na różne „twarze depresji”. Poruszaliśmy już temat depresji wśród dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży i po porodzie, dorosłych, seniorów, mężczyzn, osób chorych na raka, pracowników. 

Billboardy i inne reklamy
0 +
Liczba publikacji w mediach
0 +

Mural Twarzy Depresji

Jesienią ubiegłego roku, dzięki wsparciu naszych darczyńców oraz zaangażowaniu partnerów, odsłoniliśmy największy w Polsce mural poświęcony zdrowiu psychicznemu.

Zachęcamy do leczenia

Depresja to choroba

W każdej edycji kampanii przypominamy, że najskuteczniejszą drogą leczenia depresji u osób dorosłych jest połączenie farmakoterapii i psychoterapii. Z kolei w przypadku dzieci najpierw stawiamy na psychoterapię.

Nagrania kampanii

Obejrzyj i udostępnij

22. edycja

Ambasadorki kampanii

23 lutego 2026 roku wystartowała 22. edycja kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”, której ambasadorkami są: aktorka Maria Seweryn, piosenkarki: Halina Mlynkova i Anna Wyszkoni, Wirginia Szmyt “DJ Wika” – najstarsza DJ-ka w Polsce, youtuberka Hanna Kotula i publicystka Renata Kim.

Maria Seweryn

Halina Mlynkova

Anna Wyszkoni

Wirginia Szmyt "DJ Wika"

Hanna Kotula

Renata Kim

Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.

Ponad 10 lat działań

Jesteśmy najaktywniejszą fundacją w dziedzinie zdrowia psychicznego,  z najdłużej trwającą kampanią społeczną.

Posłuchaj

Oddajemy głos ambasadorom i ekspertom

Cytaty

Co o nas mówią

twarze depresji

Nie oceniam. Akceptuję.

Dbamy o  zwiększanie dostępności do profesjonalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej poprzez programy pomocy zdalnej i pomoc stacjonarną w naszym „pogotowiu psychologicznym” przy al. Solidarności 78 w Warszawie. Ale to nie wszystko. Fundacja przygotowała również dwie inne kampanie: dla kobiet w ciąży i po porodzie, chorujących na depresję, pod hasłem: „Nie Mamy czego się wstydzić” oraz „Dbaj o zdrowie psychiczne” – przygotowanej dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Wolności.

Pliki do pobrania

Plakaty

Każdej z kampanii towarzyszą plakaty widoczne nie tylko w Internecie ale też na ulicach polskich miast. Widnieją na nich wizerunki naszych ambasadorów. Każda z kampanii ma wiodący temat.