Programy bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej Fundacji „Twarze depresji”

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych czterech programów bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej, a w przypadku dzieci i młodzieży – również psychiatrycznej.

Kliknięcie w przycisk przenosi do opisu danego programu:

POMOC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ ICH RODZICÓW/OPIEKUNÓW

Program uznany za najważniejszą inicjatywę warszawskich organizacji pozarządowych w konkursie S3KTOR 2021

Wsparcie psychiczne dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem! W Dniu Dziecka 2021 r. uruchomiliśmy program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców/opiekunów prawnych. Od stycznia tego roku roku program ten jest finansowany tylko dzięki prywatnym darczyńcom. Badania pokazują, że właśnie ta grupa wiekowa najbardziej nie radzi sobie z wyzwaniami związanymi z pandemią i wojną w Ukrainie. Dzieci i młodzież bardzo potrzebują naszej pomocy!

W naszym zespole mamy psychiatrę dziecięcego należącego do elitarnego grona zaledwie 450 takich specjalistów w Polsce! Dzięki pomocy lekarza psychiatry, psychologów i psychoterapeutów w formie spotkań online, dzieci z każdego zakątka Polski mogą liczyć na wsparcie i rozmowę ze specjalistami. Zdalna forma sesji pozwala na bezpłatną pomoc także tym dzieciom i nastolatkom, które do tej pory nie mogły sobie na nią pozwolić ze względu na sytuację rodzinną, ekonomiczną, czy  brak psychologa i psychiatry w najbliższej okolicy.

Konsultacje psychiatryczne możliwe są wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z psychologiem Fundacji „Twarze depresji”, który diagnozuje Uczestnika i podejmuje ostateczną decyzję o zasadności zakwalifikowania Uczestnika na zdalną konsultację psychiatryczną.

Ambasadorzy kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” – wybitny sportowiec Marek Plawgo i aktor Piotr Zelt, którzy leczą się na depresję, nie mają wątpliwości, że pomoc fachowców jest w przypadku tej choroby niezbędna.

Stoimy przed wizją zawieszenia tego programu, jeśli nie uda nam się zebrać środków na jego kontynuowanie. Każda złotówka przelana na konto naszej Fundacji na ten program ma znaczenie dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży: 41 1140 2004 0000 3202 7908 0167 – w tytule wpisując: „Cegiełka na zdalną pomoc dla dzieci”. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować pomoc dla naszych podopiecznych dzięki prywatnym darczyńcom. Już ponad tysiącowi dwustu dzieciom i młodzieży udało nam się przywrócić nadzieję i są na najlepszej drodze w powrocie do zdrowia. Pomóżcie nam ich wspierać.

Program rozpoczęliśmy realizować w czerwcu 2021 r. dzięki wsparciu finansowemu Huawei Polska. W sierpniu i wrześniu 2021 r. wsparła nas Servier Polska, a w październiku, listopadzie i grudniu 2021 r. ponownie Huawei Polska oraz prywatni darczyńcy. W styczniu nasi specjaliści pomagali dzieciom i młodzieży dzięki nagrodzie w wysokości 5 tys. zł, którą otrzymał Piotr Zelt jako laureat Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności (organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce) i przekazał na rzecz naszych podopiecznych. W ramach świątecznej zbiórki zainicjowanej przez redakcję Eurobuild otrzymaliśmy na ten program prawie 20 tysięcy złotych. W marcu oraz maju otrzymaliśmy w sumie 20 tys. zł na program od właścicieli sieci kwiaciarni H. Skrzydlewska. Obecnie jest realizowany tylko dzięki prywatnym darczyńcom. Bardzo liczymy na Wasze wsparcie!

Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.

POMOC DLA OSÓB DOROSŁYCH Z DEPRESJĄ

Urszula Dudziak, ambasadorka programu

W czasie pandemii dwukrotnie wzrosła liczba osób zmagających się z depresją. Szacuje się, że z tą chorobą zmagają się już co najmniej 4 miliony Polek i Polaków. Wiele osób nie stać na skorzystanie z pomocy specjalistów lub czas oczekiwania na konsultację jest bardzo długi. Dzięki zdalnej formie konsultacji nasi specjaliści bezpłatnie ratują zdrowie, a często i życie osób, które w innych okolicznościach nie miałyby dostępu do takiej profesjonalnej pomocy. Program jest realizowany dzięki wsparciu prywatnych darczyńców.

Każda złotówka przelana na konto naszej Fundacji na ten program ma znaczenie dla zdrowia psychicznego naszych podopiecznych: 41 1140 2004 0000 3202 7908 0167. Funkcjonowanie programu w kolejnych miesiącach jest zależne od naszych darczyńców.

To program dla osób, których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1500 zł lub dla osób, które w swojej miejscowości nie mają możliwości skorzystania z pomocy psychologa lub czas oczekiwania na konsultację w ich miejscowości jest dłuższy niż miesiąc. Wystarczy spełnić jedno z powyższych kryteriów, by móc się do nas zgłosić! Bez wychodzenia z domu, bez obawy o zakażenie się koronawirusem. Bez poczucia wstydu i stygmatyzacji pomagamy tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia, a z powodów finansowych, czy miejsca zamieszkania nie mają dostępu do pomocy psychologicznej i psychiatrycznej.

Konsultacje psychiatryczne możliwe są wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z psychologiem Fundacji „Twarze depresji”, który diagnozuje Uczestnika i podejmuje ostateczną decyzję o zasadności zakwalifikowania Uczestnika na zdalną konsultację psychiatryczną.

Program zainaugurowaliśmy w październiku 2021 r. i do grudnia 2021 działał m.in. dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Enea. Od stycznia tego roku jest realizowany dzięki prywatnym darczyńcom. W lutym i od 15 czerwca do 15 września tego roku został dofinansowany przez Janssen Polska. Obecnie program jest realizowany tylko dzięki prywatnym darczyńcom.

Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu. Nasz koordynator zadzwoni i zaproponuje termin konsultacji.

POMOC DLA CHORYCH NA RAKA I DEPRESJĘ

Co trzecia osoba chorująca na raka zmaga się również z depresją. Tę drugą – nie mniej niebezpieczną chorobę – trzeba leczyć.

Dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden Polska w ramach kampanii „Rak? To nie tak!” nasi specjaliści już od czerwca 2021 r. udzielają bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej osobom, które chorują lub chorowały na nowotwór, ich bliskim, a także osobom zdrowym zainteresowanym profilaktyką onkologiczno-psychologiczną. W tym programie udało nam się zrealizować ponad 700 bezpłatnych konsultacji. Dzięki firmie Nationale-Nederlanden Polska mamy zapewnione finansowanie tego programu również w 2022 r.

Leczenie onkologiczne bardzo często jest trudne i nie pozostaje obojętne dla psychiki zarówno osoby chorującej na raka, jak i jej rodziny. Dlatego nie mamy wątpliwości, że nasz wspólny program – poradnictwo online dla tej grupy jest bardzo potrzebne.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do nas! 

Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.

POMOC DLA KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE

Właśnie na świat przyszło Twoje dziecko, a Ty płaczesz i czujesz, że nie masz siły się nim opiekować? I w ogóle nie czujesz się, jak najszczęśliwsza osoba na świecie? W głowie kłębią się myśli o tym, że jesteś złą mamą, które mieszają się z poczuciem wstydu, złością, bezradnością?

Symbolicznie – w Dniu Kobiet, 8 marca, Fundacja „Twarze depresji” uruchomiła pierwszy w Polsce program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej dla kobiet w ciąży i po porodzie (do roku po urodzeniu dziecka). Program realizowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź. To niezwykle ważna inicjatywa zarówno dla zdrowia Mam, jak i Dzieci.

Program bezpłatnych, zdalnych konsultacji umożliwić kobietom dostęp do konsultacji online – bez wychodzenia z domu. Jeśli nie masz z kim zostawić dziecka, bądź na naszej konsultacji z nim. Od naszego specjalisty otrzymasz diagnozę, psychoedukację i wsparcie. Sesja trwa 50 minut. Rozmowa odbywa się z psychologiem lub psychoterapeutą. Podczas spotkania kobieta otrzyma diagnozę, wsparcie i psychoedukację. Na konsultację będzie można zgłaszać się ponownie – do wyczerpania liczby konsultacji zaplanowanych na ten program.

Depresja w czasie ciąży i poporodowa należą do jednych z najbardziej przemilczanych tematów z zakresu zdrowia człowieka. Mama chora na depresję potrzebuje profesjonalnej pomocy, by była w stanie zapewnić swojemu dziecku miłość i bezpieczeństwo.


KONTAKT:

Masz pytania lub wątpliwości, napisz do nas:

pomoc@twarzedepresji.pl