Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych trzech programów bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej, a w przypadku dzieci i młodzieży – również psychiatrycznej.

POMOC DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, ICH RODZICÓW/OPIEKUNÓW I MŁODYCH DOROSŁYCH DO 24. R. ŻYCIA

Program uznany za najważniejszą inicjatywę warszawskich organizacji pozarządowych w konkursie S3KTOR 2021

Wsparcie psychiczne uczniów i młodych dorosłych jest dla nas priorytetem, a od stycznia 2022 roku program ten jest finansowany dzięki prywatnym darczyńcom. Badania pokazują, że właśnie ta grupa wiekowa najbardziej nie radzi sobie z wyzwaniami związanymi z pandemią i izolacją. Dlatego w Dniu Dziecka 2021 r. uruchomiliśmy program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci, młodzieży, ich rodziców/opiekunów prawnych oraz osób do 24 roku życia organizowanego przez Fundację „Twarze depresji”.

W naszym zespole mamy psychiatrę dziecięcego należącego do elitarnego grona zaledwie 450 takich specjalistów w Polsce! Dzięki pomocy lekarza psychiatry, psychologów i terapeutów w formie spotkań online, dzieci z każdego zakątka Polski mogą liczyć na wsparcie i rozmowę ze specjalistami. Zdalna forma sesji pozwala na bezpłatną pomoc także tym dzieciom i nastolatkom, które do tej pory nie mogły sobie na nią pozwolić ze względu na sytuację rodzinną, ekonomiczną, czy  brak psychologa i psychiatry w najbliższej okolicy.

Ambasadorzy kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” – wybitny sportowiec Marek Plawgo i aktor Piotr Zelt, którzy leczą się na depresję, nie mają wątpliwości, że pomoc fachowców jest w przypadku tej choroby niezbędna.

W styczniu program realizujemy dzięki nagrodzie w wysokości 5 tys. zł, którą otrzymał Piotr Zelt jako laureat Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności (organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce) i przekazał na rzecz naszych podopiecznych. W ramach świątecznej zbiórki zainicjowanej przez redakcję Eurobuild otrzymaliśmy na ten program prawie 20 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować pomoc dla naszych podopiecznych dzięki prywatnym darczyńcom. Setkom dzieci udało nam się przywrócić nadzieję i są na najlepszej drodze w powrocie do zdrowia. Pomóżcie nam ich wspierać. Każda złotówka przelana na konto naszej Fundacji na ten program ma znaczenie dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży: 41 1140 2004 0000 3202 7908 0167.

Program rozpoczęliśmy realizować w czerwcu 2021 r. dzięki wsparciu finansowemu Huawei Polska. W sierpniu i wrześniu 2021 r. wsparła nas Servier Polska, a w październiku, listopadzie i grudniu 2021 r. ponownie Huawei Polska. Bardzo dziękujemy również prywatnym darczyńcom.

Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.

POMOC DLA OSÓB DOROSŁYCH Z DEPRESJĄ

W czasie pandemii dwukrotnie wzrosła liczba osób zmagających się z depresją. Szacuje się, że z tą chorobą zmagają się już co najmniej 4 miliony Polek i Polaków. Wiele osób nie stać na skorzystanie z pomocy specjalistów lub czas oczekiwania na konsultację jest bardzo długi. Dzięki zdalnej formie konsultacji nasi specjaliści bezpłatnie ratują zdrowie, a często i życie osób, które w innych okolicznościach nie miałyby dostępu do takiej profesjonalnej pomocy. W styczniu 2022 r. program jest realizowany dzięki nagrodzie w wysokości 20 tys. zł, którą otrzymała Fundacja „Twarze depresji” w konkursie S3KTOR za podjęcie najważniejszej inicjatywy pozarządowej warszawskich NGO w 2021 r. Program jest realizowany również dzięki wsparciu prywatnych darczyńców.

Każda złotówka przelana na konto naszej Fundacji na ten program ma znaczenie dla zdrowia psychicznego naszych podopiecznych: 41 1140 2004 0000 3202 7908 0167. Funkcjonowanie programu w kolejnych miesiącach jest zależne tylko od naszych darczyńców.

To program dla osób, których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1500 zł lub dla osób, które w swojej miejscowości nie mają możliwości skorzystania z pomocy psychologa lub czas oczekiwania na konsultację jest dłuższy niż miesiąc. Wystarczy spełnić jedno z powyższych kryteriów, by móc się do nas zgłosić! Bez wychodzenia z domu, bez obawy o zakażenie się koronawirusem, bez poczucia wstydu i stygmatyzacji pomagamy tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia, a z powodów finansowych, czy miejsca zamieszkania nie mają dostępu do pomocy psychologicznej.

Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu. Nasz koordynator zadzwoni i zaproponuje termin konsultacji.

POMOC DLA CHORYCH NA RAKA I DEPRESJĘ

Co trzecia osoba chorująca na raka zmaga się również z depresją. Tę drugą – nie mniej niebezpieczną chorobę – trzeba leczyć.

Dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden Polska w ramach kampanii „Rak? To nie tak!” nasi specjaliści już od czerwca 2021 r. udzielają bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej osobom, które chorują lub chorowały na nowotwór, ich bliskim, a także osobom zdrowym zainteresowanym profilaktyką onkologiczno-psychologiczną. W tym programie w 2021 r. udało nam się zrealizować ponad pół tysiąca bezpłatnych konsultacji. Dzięki firmie Nationale-Nederlanden Polska mamy zapewnione finansowanie tego programu również w 2022 r.

Leczenie onkologiczne bardzo często jest trudne i nie pozostaje obojętne dla psychiki zarówno osoby chorującej na raka, jak i jej rodziny. Dlatego nie mamy wątpliwości, że nasz wspólny program – poradnictwo online dla tej grupy jest bardzo potrzebne.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do nas! 

Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.


KONTAKT:

Masz pytania lub wątpliwości, napisz do nas:

pomoc@twarzedepresji.pl