Programy bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej Fundacji „Twarze depresji”

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych trzech programów bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej, a w przypadku dzieci i młodzieży – również psychiatrycznej.

Płaczesz? Czujesz, że brakuje Ci energii, że nic już Cię nie cieszy? Masz problemy ze snem, z koncentracją, pamięcią, apetytem? Myślisz o swoim życiu tylko w czarnych kolorach? Nie czekaj! Zgłoś się do nas po pomoc!

Przeczytaj opis i kliknij w link, żeby wypełnić ankietę zgłoszeniową!


POMOC DLA OSÓB DOROSŁYCH Z DEPRESJĄ

W czasie pandemii dwukrotnie wzrosła liczba osób zmagających się z depresją. Szacuje się, że z tą chorobą zmagają się już co najmniej 4 miliony Polek i Polaków. Wielu z nich nie stać na skorzystanie z pomocy specjalistów lub czas oczekiwania na konsultację jest bardzo długi. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Enea od 1 października świadczymy bezpłatną, zdalną pomoc psychologiczną dla dorosłych osób dotkniętych depresją, zamieszkujących na terenie działania Grupy Enea. Obecnie program jest realizowany również dzięki wsparciu darczyńców.

To program dla osób, których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1500 zł lub dla osób, które w swojej miejscowości nie mają możliwości skorzystania z pomocy psychologa lub czas oczekiwania na konsultację jest dłuższy niż miesiąc.

Wypełnij poniższą ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu. Nasz koordynator zadzwoni i zaproponuje termin konsultacji. Szczegółowy wykaz miejscowości biorących udział w programie, znajduje się w załączniku do regulaminu.

POMOC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Wsparcie psychiczne uczniów i młodych dorosłych jest dla nas priorytetem. Badania pokazują, że właśnie ta grupa wiekowa najbardziej nie radzi sobie z wyzwaniami związanymi z pandemią i izolacją. Dlatego w Dniu Dziecka uruchomiliśmy program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci, młodzieży, ich rodziców/opiekunów prawnych oraz osób do 24 roku życia organizowanego przez Fundację „Twarze depresji”. Obecnie program realizujemy dzięki wsparciu finansowemu Huawei Polska. 

W naszym zespole specjalistów mamy psychiatrę dziecięcego należącego do elitarnego grona zaledwie 450 takich specjalistów w Polsce! Dzięki pomocy lekarza psychiatry, psychologów i terapeutów w formie spotkań online, dzieci z każdego zakątka Polski mogą liczyć na wsparcie i rozmowę ze specjalistami. Zdalna forma sesji pozwala na bezpłatną pomoc także tym dzieciom i nastolatkom, które do tej pory nie mogły sobie na nią pozwolić ze względu na sytuację rodzinną, ekonomiczną, czy  brak psychologa i psychiatry w najbliższej okolicy.

Ambasadorzy kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” – wybitny sportowiec Marek Plawgo i aktor Piotr Zelt, którzy leczą się na depresję, nie mają wątpliwości, że pomoc fachowców jest w przypadku tej choroby niezbędna.

Program rozpoczęliśmy realizować w czerwcu 2021 r. dzięki wsparciu finansowemu Huawei Polska, by zapobiegać wykluczeniu społecznemu, korzystając przy tym z nowych technologii. W sierpniu i wrześniu 2021 r. Program był realizowany dzięki wsparciu Servier Polska.

Wypełnij poniższą ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.

POMOC DLA CHORYCH NA RAKA I DEPRESJĘ

Co trzecia osoba chorująca na raka zmaga się również z depresją. Tę drugą – nie mniej niebezpieczną chorobę – trzeba leczyć.

Dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden w ramach kampanii „Rak? To nie tak!” nasi specjaliści udzielają bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej osobom, które chorują lub chorowały na nowotwór, ich bliskim, a także osobom zdrowym zainteresowanym profilaktyką onkologiczno-psychologiczną. Zapisy ruszają od 1 czerwca 2021, a sesje – od 20 czerwca 2021. Zapewnimy Państwu aż 500 bezpłatnych konsultacji.

Leczenie onkologiczne bardzo często jest trudne i nie pozostaje obojętne dla psychiki zarówno osoby chorującej na raka, jak i jej rodziny. Dlatego nie mamy wątpliwości, że nasz wspólny program – poradnictwo online dla tej grupy jest bardzo potrzebne.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do nas! 

Wypełnij poniższą ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.