KSIĄŻKA „OLA W JAŚKOWYM SADZIE”

 

To wyjątkowa książka wydana przez Fundację „Twarze depresji”. Pierwsza, która bawi i inspiruje do rozmowy z dziećmi o emocjach. Nie tylko małe dzieci, ale również starsze mają problem z nazywaniem tego, co czują. Warto je uczyć wyrażania emocji od najmłodszych lat. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Partnerem wydania jest Jaśkowy Sad w Czchowie – niezwykłe miejsce, gdzie Ewa Godlewska-Jeneralska wraz z mężem hodują alpaki. https://www.facebook.com/JaskowySad

Alpaki to jedne z najbardziej przyjaznych zwierząt. Nieustannie sprawiają wrażenie jakby się uśmiechały. Czuć przy nich wyjątkową, pozytywną energię. Właśnie to spowodowało, że zwierzęta te pomagają osobom z różnymi niepełnosprawnościami i trudnościami psychicznymi. Taka pomoc nazywa się alpakoterapią i jest możliwa również w Polsce.

Te niezwykle pogodne zwierzęta zainspirowały psycholog Annę Morawską-Borowiec do napisania wierszy dla dzieci o emocjach. Przede wszystkim pozytywnych, ale jeden z wierszy opowiada o alpace, która jest smutna. W ten sposób autorka chciała zainspirować rodziców do rozmowy z dziećmi o emocjach. Warto pamiętać, że nie ma emocji dobrych i złych. Wszystkie są tak samo ważne i potrzebne, bo komunikują i pozwalają nam zrozumieć stan naszego dziecka.

Dystrybucją książki zajmuje się Jaśkowy Sad. Jej cena to 29 złotych plus koszt przesyłki. Książka ma format A4, twardą oprawkę z zaokrąglonymi rogami (jest zatem bezpieczna dla dzieci) i jest przepięknie wydana. Polecamy serdecznie! Zamówienia można składać na adres: ewa@jaskowysad.pl

 

Anna Morawska-Borowiec - psycholog, prezes Fundacji "Twarze depresji"