2. CHARYTATYWNY BIEG Z TWARZAMI DEPRESJI

Dziękujemy za dużą liczbę rejestracji. 16 września zamknęliśmy zapisy. Zakup pakietów będzie możliwy jeszcze w dniu biegu, na miejscu. Mogą Państwo również zamówić zdalnie pamiątkową koszulkę Biegu.

„Biegam i pomagam” to hasło 2. Charytatywnego Biegu z Twarzami Depresji, na który odbył się 1 października w Europejskim Dniu Walki z Depresją. Zachęcamy do aktywności, która jest ważnym elementem dbania o zdrowie psychiczne. Biegając lub spacerując z nami, pomożesz nie tylko swojemu ciału i głowie, ale również najmłodszym podopiecznym Fundacji „Twarze Depresji”. Dochód ze sprzedaży pakietów biegowych i koszulek w całości jest przeznaczony na program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Kliknij poniżej i zamów koszulkę lub pakiet startowy naszego biegu!

Zapraszamy na 2. Charytatywny Bieg z Twarzami Depresji organizowany przez Fundację „Twarze Depresji” i Lasy Państwowe. Partnerem główny wydarzenia jest Nationale-Nederlanden, firmą wspierającą: Janssen Polska! Trasa liczy 5 kilometrów. Można ją przebiec lub pójść na spacer leśnymi ścieżkami. Mamy jasną zasadę: stawiamy każdy krok na miarę własnych możliwości. Maksymalna liczba uczestników biegu w lesie – 500 (decyduje kolejność zgłoszeń). Pokażmy wspólnie, że prawidłowo leczona depresja, także ta lekooporna, nie jest przeszkodą dla aktywności fizycznej. Udowodniła to ambasadorka naszego biegu Agnieszka Kobus-Zawojska. Ta wybitna wioślarka, dwukrotna medalistka olimpijska, biorąc leki antydepresyjne i korzystając z psychoterapii, zdobyła olimpijskie srebro w Tokio!

Ambasadorem Biegu jest również piłkarz Damian Nawrocik, który poprowadzi rozgrzewkę przed naszym biegiem, pobiegnie z nami, a także opowie o swojej walce z depresją podczas naszego pikniku psychoedukacyjnego!

Oprawę muzyczną zapewni słynna DJ WIKA – Wirginia Szmyt, najstarsza DJ-ka w Polsce, ambasadorka 17. edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”, w której tym razem będziemy mówić o depresji wśród seniorów.

Biegowi będzie towarzyszyć piknik psychoedukacyjny, który poprowadzi nasza wieloletnia ambasadorka, dziennikarka Małgorzata Wiśniewska. Małgosia porozmawia na scenie z naszymi ambasadorami o ich doświadczeniach z depresją, ale również ze specjalistami zdrowia psychicznego i uczestnikami biegu.
Zachęcamy do przybycia do nas z rodzinami! Będą atrakcje dla dzieci przygotowane przez leśników. Dla dzieci będzie również konkurs psychoedukacyjny przygotowany przez naszą fundację. Przekażemy laureatom książki zachęcające do rozmowy z dziećmi o emocjach.

Obejrzyj spot z 1. Charytatywnego Biegu z Twarzami Depresji

Dołącz do nas i pomóż nam przełamywać stereotypyWysiłek fizyczny jest bardzo ważnym elementem profilaktyki zdrowia psychicznego. Przypomnijmy jeszcze raz, że cały dochód z wykupionych przez Państwa pakietów startowych i koszulek będzie przeznaczony dla naszych najmłodszych podopiecznych. Prowadzimy wideokonsultacje od poniedziałku do soboty dzięki prywatnym darczyńcom. Pod naszą opieką są dzieci ze wsi i małych miejscowości, które nie mają dostępu do profesjonalnej pomocy psychologicznej. Pomagamy również dzieciom z miast, gdzie czas oczekiwania na konsultację ze specjalistą zdrowia psychicznego przekracza miesiąc. Nasi specjaliści zapobiegli bardzo wielu zamiarom samobójczym! Depresja jest chorobą, której często towarzyszą myśli samobójcze, dlatego tak ważne jest, abyśmy nieśli pomoc tu i teraz, kiedy jest ona potrzebna!

Biegną z nami:

Bieg/Marsz z Twarzami Depresji

Data: 1.10.2023 r. Europejski Dzień Walki z Depresją i Światowy Dzień Seniora

Dystans: 5 km

Lokalizacja: Zimne Doły (Nadleśnictwo Chojnów, województwo mazowieckiej)

Maksymalna liczba uczestników biegu w lesie – 500 (decyduje kolejność zgłoszeń)

10:00 – 15:30 godziny otwarcia Biura Biegu

12:00 – rozgrzewka prowadzona przez ambasadora Fundacji „Twarze Depresji”

12:30 – start grupy biegaczy

12:45 – start grupy spacerującej, maszerującej, nordic walking

13:00 – 15:30 – posiłek regeneracyjny

10:00 – 15:30 – piknik psychoedukacyjny Fundacji „Twarze Depresji” i warsztaty edukacyjne organizowane przez Lasy Państwowe

Pakiet startowy to: koszulka biegowa z logotypem naszego biegu, medal, numer startowy, torba z logiem biegu, posiłek regeneracyjny (zupa i kiełbaska lub warzywa z grilla oraz pieczywo).

Pakiet startowy do 15 września: od 180 zł (kwota 180 zł jest minimalna – możliwa jest większa wpłata, ponieważ dochód jest przeznaczonych na naszych podopiecznych – płatność przelewem na konto Fundacji „Twarze Depresji”).

Pakiet startowy w dniu biegu: 250 zł (płatność tylko gotówką).

Odbiór pakietów startowych na miejscu w Biurze Biegu, które będzie czynne od 10.00 do 15.00.

Numer konta Fundacji „Twarze depresji”: 41 1140 2004 0000 3202 7908 0167 (w tytule wpisz Bieg z TD oraz imię i nazwisko Uczestnika biegu)

Organizatorzy: Fundacja „Twarze depresji” i Lasy Państwowe

Partner główny: Nationale-Nederlanden

Firma wspierająca: Janssen-Cilag Polska

Więcej szczegółów o biegu znajdziesz w Regulaminie, który znajduje się pod formularzem rejestracji (podobnie jak deklaracja zdrowotna i zgoda na udział w biegu osoby niepełnoletniej).

Wirtualny Bieg z Twarzami Depresji

Jeśli nie mogą Państwo dołączyć do nas osobiście, możecie biec z nami „wirtualnie”. Co to oznacza? Zachęcamy do wyboru dowolnej aplikacji biegowej i pokonania dystansu 5 kilometrów, a także do zrobienia sobie zdjęcia w naszej koszulce i opublikowanie go na swoich social mediach w dniu naszego biegu – 1.10.2023, czyli w Europejskim Dniu Walki z Depresją. Dołączcie do nas tego dnia nawet jeśli jesteście za granicą! Razem pokażmy, że walczymy ze stereotypami i o nasze zdrowie psychiczne!

Pakiet startowy do 15 września: od 180 zł (kwota 180 zł jest minimalna – możliwa jest większa wpłata, ponieważ dochód jest przeznaczonych na naszych podopiecznych – płatność przelewem na konto Fundacji „Twarze depresji”).

Pakiet startowy w biegu wirtualnym to koszulka biegowa z logotypem naszego biegu, numer startowy, medal, torba z logiem biegu, koszt przesyłki).

Numer konta Fundacji „Twarze depresji”: 41 1140 2004 0000 3202 7908 0167 (w tytule wpisz Wirtualny Bieg z TD oraz imię i nazwisko Uczestnika biegu)

Więcej szczegółów o biegu znajdziesz w Regulaminie, który znajduje się pod formularzem rejestracji.

Pamiątkowa koszulka

Możliwy jest zakup pamiątkowej koszulki 2. Charytatywnego Biegu z Twarzami Depresji do 30 listopada: 100 zł (kwota 100 zł jest minimalna – możliwa jest większa wpłata, ponieważ dochód jest przeznaczonych na naszych podopiecznych – płatność przelewem na konto Fundacji „Twarze depresji”).

Numer konta Fundacji „Twarze depresji”: 41 1140 2004 0000 3202 7908 0167 (w tytule wpisz Koszulka Biegu z TD oraz imię i nazwisko osoby, do której ma być przesłana).


Masz pytania lub wątpliwości, napisz do nas:

fundacja@twarzedepresji.pl