Wolontariat dla Zdrowia

Czy są wśród Was osoby, które jako WOLONTARIUSZE chciałyby wesprzeć nas w akcji w Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją czyli 23 lutego 2023.

Szukamy osób, które w tym dniu pojawiłyby się pod szpitalami onkologicznymi w swoich miastach, z fundacyjnym ulotkami informującymi o 16. edycji kampanii, która dotyczyć będzie właśnie leczenia depresji przez osoby chore na raka.

Nasza fundacja prowadzi program zdalnej pomocy psychologicznej dla onkopacjentów i ich rodzin. Zależy nam, żeby wiedza na temat programu i potrzeby leczenia dotarła do jak największej liczby osób, które mogą potrzebować pomocy ale nie wiedzą gdzie jej szukać. Pomoc w naszej fundacji jest nie tylko bezpłatna ale też online więc chory, znajdujący się w każdym zakątku Polski może na nią liczyć.

Uruchamiamy specjalny mail wolontariat@twarzedepresji.pl dla osób, które chcą wziąć udział w akcji. Ulotki oczywiście Wam dostarczymy!

Liczymy na Wasze wsparcie!


„Wolontariat dla Zdrowia” to nasz autorski program, który wychodzi naprzeciw Waszym pytaniom o możliwość zaangażowania się w działalność Fundacji „Twarze depresji”. Wasza pomoc jest dla nas bezcenna. Z góry dziękujemy za każde zaangażowanie, wsparcie.

Chcemy docierać z informacją o naszych programach do: szkół, lokalnych domów kultury, bibliotek – wszędzie tam, gdzie są dzieci i młodzież oraz rodzice, którzy szukają pomocy. Wy najlepiej wiecie gdzie, do kogo takie informacje powinny trafić, żeby dzieciaki i ich bliscy mieli do nich dostęp. Znacie lokalne potrzeby i – co tu dużo mówić – braki.

Prowadzimy również program bezpłatnej, zdalnej pomocy dla osób dorosłych zagrożonych depresją i dla osób chorych na raka oraz ich rodzin. Co trzeci pacjent onkologiczny zmaga się również z depresją. Jeśli uda się Wam przekonać szpital, przychodnię, a może inną organizacje do tego, że warto podzielić się informacją o naszym programie, to będzie to WIELKA RZECZ! U nas konsultacje z psychoonkologiem są bez kolejki!

To są najpilniejsze potrzeby – dotrzeć z informacją o naszych programach do tych, którzy ich najbardziej potrzebują. Dlatego w czerwcu 2021 r. Fundacja uruchomiła program „Wolontariat dla Zdrowia”, w ramach którego prosimy o wsparcie w przesyłaniu do odpowiednich instytucji plakatów oraz szczegółowych informacji o naszych programach.

Jeśli chcecie nam pomóc, to zapraszamy do kontaktu. Piszcie na adres: joanna.gabis@twarzedepresji.pl

Materiały można pobrać poniżej: