Z wielką satysfakcją oddajemy w Państwa ręce kolejny numer naszego bezpłatnego magazynu edukacyjnego „Twarze depresji” – tym razem podjęliśmy wiele tematów związanych z wojną w Ukrainie, naszym programem 'Twarze depresji dla Ukrainy”, a także prezentujemy historię naszej najnowszej ambasadorki.
Polecamy ekskluzywny wywiad z wicemistrzynią olimpijską z Tokio – Agnieszką Kobus-Zawojską. Wybitna wioślarka pierwszy raz publicznie opowiada o swojej walce z depresją podczas igrzysk olimpijskich. W magazynie również wywiady z:
- drem Rony’m Bergerem – światowej sławy psychologiem klinicznym z Izraela – specjalistą w zakresie traumy wojennej, który tłumaczy, jak skutecznie możemy pomagać uchodźcom z Ukrainy;
- Marcinem Bosakiem – aktorem i ambasadorem naszej kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, który opowiada o zaangażowaniu w pomoc uchodźcom – matka trojga dzieci znalazła schronienie pod jego dachem;
- prof. Piotrem Gałeckim – Krajowym Konsultantem w Dziedzinie Psychiatrii, który tłumaczy m.in. jak leczyć zespół stresu pourazowego (PTSD) oraz jak uchodźcy z Ukrainy mogą korzystać z polskiej służby zdrowia.
- W magazynie przygotowaliśmy również „Nasz raport” prezentujący najważniejsze liczby i informacje dotyczące sytuacji uchodźców z Ukrainy w Polsce.
Nasi specjaliści współpracujący z naszą fundacją w programie bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla obywateli Ukrainy przygotowali dla Państwa wiele ważnych felietonów, w którym dzielą się swoim doświadczeniem w pracy z uchodźcami. Piszą m.in. o pomocy psychologicznej dla ukraińskich dzieci, które są pod naszą opieką; o konsultacjach prowadzonych nawet podczas bombardowania w Ukrainie, a także o tym, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie i jak Polacy powinni pomagać, żeby nie wyczerpać własnych zasobów i zadbać o swój dobrostan psychiczny.
Piszemy też o naszych pięciu programach bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej dla:
- dzieci i młodzieży oraz ich rodziców dzieci i młodzieży oraz ich rodziców (zajrzyjcie na pomagam.pl/wspieramtwarzedepresji);
- dorosłych w stanie kryzysu psychicznego (finansowany tylko dzięki prywatnym darczyńcom);
- osób chorych na raka i ich rodzin (finansowany dzięki wsparciu Nationale-Nederlanden);
- kobiet w ciąży i po porodzie (finansowany dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź);
- obywateli Ukrainy (finansowany dzięki wsparciu Nationale-Nederlanden i Takeda Pharma).
Dziękujemy naszym partnerom wydania, bez których magazyn po prostu by nie powstał. To im zawdzięczamy, że jest bezpłatny: Nationale-Nederlanden, Grant Thornton i PZU. Nasi partnerzy są bardzo zaangażowani w pomoc uchodźcom z Ukrainy i o tym szczegółowo piszemy w naszym magazynie.
Prosimy, wesprzyjcie naszą kampanię edukacyjną, przekazując opracowane przez nas najnowsze informacje jak największej liczbie osób, którym ta wiedza może uratować zdrowie, a może i życie.
Dobrej lektury i przede wszystkim zdrowia!
Przygotowaliśmy magazyn w formie elektronicznej, ponieważ wierzymy, że wiedza o zdrowiu jest bezcenna. Każdy może bezpłatnie pobrać go z naszej strony i przeczytać. Wersja PDF w najlepszej jakości dostępna po kliknięciu żółtego przycisku powyżej.