Nr 1/2021

Jak leczyć depresję w czasie pandemii?

Jak w tym trudnym czasie z depresją radzi sobie popularny aktor Piotr Zelt – ambasador kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”? Kto i jak może skorzystać z teleporady psychiatrycznej? Czy terapia online jest dobrym rozwiązaniem w czasie pandemii? Jak z nawrotem depresji radzi sobie Andrzej Bober? Co w tym trudnym czasie radzi nam Krzysztof Cugowski – ambasador naszej kampanii.
Na te i wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć w najnowszym wydaniu magazynu „Twarze depresji” nr 1/2021. Jest bezpłatny m.in. dzięki grantowi, który otrzymał nasz ambasador Marek Plawgo jako laureat Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”.
Przygotowaliśmy artykuły nie tylko dotyczące walki z depresją widzianej oczami naszych ambasadorów, ale również opinie na ten temat lekarzy psychiatrów i psychologów. W gronie naszych ekspertów znaleźli się prof. Piotr Gałecki – Krajowy Konsultant w Dziedzinie Psychiatrii, dr Sławomir Murawiec, lek. med. Wiktor Buczek, Bożena Falkowska.
Magazyn „Twarze depresji” początkowo miał być dwumiesięcznikiem. Pierwszy numer rozdawali nasi wolontariusze-edukatorzy na ulicach polskich miast. W ten sposób udało nam się zaktywizować i włączyć do naszej kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” osoby, które zmagają się z tą chorobą. W ten sposób brały udział w ważnej misji edukacyjnej, a przy okazji miały możliwość zbierania środków na swoją terapię w ramach towarzyszącej projektowi zbiórki publicznej. Ten projekt ruszył w lutym, ale już w marcu musieliśmy go zawiesić z powodu pandemii koronawirusa. Nadal nie możemy namawiać naszych wolontariuszy do bezpośredniego kontaktu z innymi na ulicach polskich miast, stąd pojawił się nowy pomysł.
Przygotowaliśmy magazyn w formie elektronicznej, który każdy może bezpłatnie pobrać z naszej strony. Prosimy, wesprzyjcie naszą kampanię społeczną, przekazując opracowane przez nas najnowsze informacje o leczeniu depresji w czasie pandemii w Polsce i na świecie jak największej liczbie osób.

Magazyn w formie PDF (w najlepszej jakości) można pobrać żółtym przyciskiem pod okładką lub przeczytać poniżej.

 

Magazyn „Twarze depresji” nr 1/2021 dofinansowano
ze środków Funduszu Gwiazd Dobroczynności powołanego
przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.