Serdecznie zapraszamy na cykl bezpłatnych webinarów z ekspertami o leczeniu depresji!

Od grudnia 2021 do marca 2022 r. zrealizowaliśmy sześć webinarów na żywo na naszym FanPage’u. Poniżej można obejrzeć ich zapis.

W pierwszym webinarze rozmawialiśmy o leczeniu depresji u osób dorosłych, w tym o depresji lekoopornej. Gościem specjalnym był prof. Piotr Gałecki Krajowy Konsultant w Dziedzinie Psychiatrii.

W drugim poruszyliśmy problem leczenia depresji u dzieci i młodzieży. Gośćmi webinaru byli specjaliści pomagający młodym podopiecznym Fundacji „Twarze depresji” w ramach bezpłatnych, zdalnych konsultacji psychiatryczno-psychologicznych.

W czasie trzeciego rozmawialiśmy o depresji i chorobach jej współtowarzyszących. Gościem specjalnym był dr Sławomir Murawiec – lekarz psychiatra, rzecznik Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Czwarty webinar poświęciliśmy „Depresji w kontekście pracy i wypalenie zawodowe” z udziałem prof. Piotra Gałeckiego – Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Psychiatrii. Przy tej okazji zapowiedzieliśmy 14. edycję naszej kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” poświęconej tematowi stanu psychicznego polskich pracowników w pandemii.

Piąty poświęcony był tematowi depresji w ciąży i po porodzie. Gośćmi byli dr Aneta Libera – psycholog, psychoterapeutka ze Wschodniego Centrum Profilaktyki Depresji Poporodowej oraz prof. Piotr Gałecki – Krajowy Konsultant w Dziedzinie Psychiatrii.

W marcu, podczas szóstego webinaru rozmawialiśmy o depresji lekoopornej i możliwościach leczenia tej choroby w szczególności o leczeniu esketaminą, której wyniki pokazują bardzo wysoką skuteczność. Gościem tego webinaru był dr hab. Sławomir Murawiec – lekarz psychiatra, rzecznik Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Cykl sześciu bezpłatnych webinarów zrealizowaliśmy dzięki wsparciu finansowemu firmy Janssen-Cilag. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych celów statutowych.