NR 10/2024

Z wielką satysfakcją oddajemy w Państwa ręce kolejny numer naszego bezpłatnego magazynu edukacyjnego „Twarze depresji”. Tym razem przygotowaliśmy autorskie felietony o zdrowiu psychicznym mężczyzn, ale nie tylko!
• Polecamy ekskluzywny wywiad z Pawłem Korzeniowskim. Jeden z najlepszych polskich pływaków, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata na dystansie 200 metrów stylem motylkowym, wielokrotny mistrz Europy i Polski, olimpijczyk – po raz pierwszy opowiedział o swoim zdrowiu psychicznym. Paweł dołączył do grona ambasadorów 18. edycji kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.
• W magazynie również wywiad z Andrzejem Polanem. Słynny szef kuchni zachorował na depresję w czasie pandemii i leczy się z powodu tej choroby do dziś. Andrzej Polan również dołączył do grona ambasadorów 18. edycji naszej kampanii.
• W magazynie przygotowaliśmy również „Nasz raport” o stanie psychicznym mężczyzn – statystki są alarmujące! W Polsce ponad dwa razy więcej mężczyzn popełniło samobójstwo niż wynosi liczba wszystkich ofiar wypadków samochodowych. W 2022 roku 5108 Polaków odebrało sobie życie i wśród nich było 4261 mężczyzn! Za wieloma tymi dramatami stoi nieleczona lub źle leczona depresja. Przygotowaliśmy na ten temat również analizę danych NFZ z ostatnich 10 lat.
• O zdrowiu psychicznym mężczyzn porozmawialiśmy z prof. Agatą Szulc – prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, specjalistką w dziedzinie psychiatrii osób dorosłych.
• Piszemy również o pierwszym w historii polskiej psychiatrii programie lekowym dla osób z depresją lekooporną.
• Poznają Państwo również nasze programy pomocowe, których obecnie prowadzimy sześć m.in. dla dzieci i młodzieży, pacjentów onkologicznych i ich rodzin, osób dorosłych w stanie kryzysu psychicznego, kobiet w ciąży i po porodzie oraz obywateli Ukrainy. Organizujemy również kampanię społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”, Bieg z Twarzami Depresji, naszą fundację można wspierać w ramach 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Wiele ciekawych treści znajdą Państwo w naszym magazynie. Każdy felieton warto przeczytać!

Dziękujemy naszemu partnerowi wydania Nationale-Nederlanden, któremu zawdzięczamy, że magazyn jest bezpłatny. Dziękujemy za przygotowanie dwóch tekstów do magazynu partnerowi 18. edycji naszej kampanii społecznej – Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth. Magazyn ukazał się w druku w nakładzie 500 egzemplarzy, które w ramach naszej kampanii społecznej przekażemy w ręce mężczyzn.


przeczytaj artykuły numeru klikając w obrazki, lub klikając w przyciski przeczytaj cały magazyn online, lub pobierz wydanie w PDF.


masz uwagi lub pytania- napisz do nas: fundacja@twarzedepresji.pl