NR 9/2023

Z wielką satysfakcją oddajemy w Państwa ręce kolejny numer naszego bezpłatnego magazynu edukacyjnego „Twarze Depresji”. Tym razem przygotowaliśmy autorskie felietony o zdrowiu psychicznym seniorów, ale nie tylko!

  • Polecamy ekskluzywny wywiad z Dorotą Rabczewską – Dodą. Znana piosenkarka tylko u nas opowiedziała o swojej walce depresją. Doda dołączyła do 17. edycji kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.
  • W magazynie również wywiad z Wirginią Szmyt – DJ Wiką. 85-letnia, najstarsza DJ-ka w Polsce mówi o zdrowiu psychicznym seniorów. Zdradza też, skąd bierze siłę na koncertowanie w całej Polsce i skąd ma tak ogromne pokłady pozytywnej energii.
  • W magazynie przygotowaliśmy również „Nasz raport” o stanie psychicznym seniorów – prezentujemy wyniki naszego badania ankietowego – dane są alarmujące! Są też teksty o tym, jak odróżnić psychiatrę, psychologa i psychoterapeutę, jak leczyć depresję wśród seniorów, na czym polega psychoterapia, jak i kiedy sięgnąć po trening oddechowy, jak dbać o dobrostan psychiczny seniorów, o depresji lekoopornej.
  • Poznają Państwo również nasze programy pomocowe, których obecnie prowadzimy pięć – dla dzieci i młodzieży, pacjentów onkologicznych i ich rodzin, osób dorosłych w stanie kryzysu psychicznego, kobiet w ciąży i po porodzie oraz obywateli Ukrainy. Organizujemy również kampanię społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”, Bieg z Twarzami Depresji. Organizujemy szkolenie i psychoedukację dla nauczycieli w programie „Twarze depresji dla Szkół”. Wiele ciekawych treści znajdą Państwo w naszym magazynie. Każdy felieton warto przeczytać!

Dziękujemy naszemu partnerowi wydania Nationale-Nederlanden, któremu zawdzięczamy, że magazyn jest bezpłatny. Ukazał się również w druku w nakładzie 500 egzemplarzy, które w ramach naszej kampanii społecznej prześlemy do Uniwersytetów Trzeciego Wieku.


przeczytaj artykuły numeru klikając w obrazki, lub klikając w przyciski przeczytaj cały magazyn online, lub pobierz wydanie w PDF