Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych trzech programów bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej, a w przypadku dzieci i młodzieży – również psychiatrycznej.

Płaczesz? Czujesz, że brakuje Ci energii, że nic już Cię nie cieszy? Masz problemy ze snem, z koncentracją, pamięcią, apetytem? Myślisz o swoim życiu tylko w czarnych kolorach? Nie czekaj! Zgłoś się do nas po pomoc!

POMOC DLA OSÓB DOROSŁYCH Z DEPRESJĄ

W czasie pandemii dwukrotnie wzrosła liczba osób zmagających się z depresją. Szacuje się, że z tą chorobą zmagają się już co najmniej 4 miliony Polaków. Wielu z nich nie stać na skorzystanie z pomocy specjalistów lub czas oczekiwania na konsultację jest bardzo długi. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Enea od 1 października świadczymy bezpłatną, zdalną pomoc psychologiczną dla dorosłych osób dotkniętych depresją, zamieszkujących na terenie działania Grupy Enea.

To program dla osób, których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1500 zł lub dla osób, które w swojej miejscowości nie mają możliwości skorzystania z pomocy psychologa lub czas oczekiwania na konsultację jest dłuższy niż miesiąc.

Wypełnij poniższą ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu. Nasz koordynator zadzwoni i zaproponuje termin konsultacji. Szczegółowy wykaz miejscowości biorących udział w programie, znajduje się w załączniku do regulaminu.

wypełnij ankietę zgłoszeniową

POMOC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Wsparcie psychiczne uczniów i młodych dorosłych jest dla nas priorytetem. Badania pokazują, że właśnie ta grupa wiekowa najbardziej nie radzi sobie z wyzwaniami związanymi z pandemią i izolacją. Dlatego w Dniu Dziecka uruchomiliśmy program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci, młodzieży, ich rodziców/opiekunów prawnych oraz osób do 24 roku życia organizowanego przez Fundację „Twarze depresji”. Obecnie program realizujemy dzięki wsparciu finansowemu Huawei Polska. 

W naszym zespole specjalistów mamy psychiatrę dziecięcego należącego do elitarnego grona zaledwie 450 takich specjalistów w Polsce! Dzięki pomocy lekarza psychiatry, psychologów i terapeutów w formie spotkań online, dzieci z każdego zakątka Polski mogą liczyć na wsparcie i rozmowę ze specjalistami. Zdalna forma sesji pozwala na bezpłatną pomoc także tym dzieciom i nastolatkom, które do tej pory nie mogły sobie na nią pozwolić ze względu na sytuację rodzinną, ekonomiczną, czy  brak psychologa i psychiatry w najbliższej okolicy.

Ambasadorzy kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” – wybitny sportowiec Marek Plawgo i aktor Piotr Zelt, którzy leczą się na depresję, nie mają wątpliwości, że pomoc fachowców jest w przypadku tej choroby niezbędna.

Program rozpoczęliśmy realizować w czerwcu 2021 r. dzięki wsparciu finansowemu Huawei Polska, by zapobiegać wykluczeniu społecznemu, korzystając przy tym z nowych technologii. W sierpniu i wrześniu 2021 r. Program był realizowany dzięki wsparciu Servier Polska.

Wypełnij poniższą ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.

wypełnij ankietę zgłoszeniową

POMOC DLA CHORYCH NA RAKA I DEPRESJĘ

Co trzecia osoba chorująca na raka zmaga się również z depresją. Tę drugą – nie mniej niebezpieczną chorobę – trzeba leczyć.

Dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden w ramach kampanii „Rak? To nie tak!” nasi specjaliści udzielają bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej osobom, które chorują lub chorowały na nowotwór, ich bliskim, a także osobom zdrowym zainteresowanym profilaktyką onkologiczno-psychologiczną. Zapisy ruszają od 1 czerwca 2021, a sesje – od 20 czerwca 2021. Zapewnimy Państwu aż 500 bezpłatnych konsultacji.

Leczenie onkologiczne bardzo często jest trudne i nie pozostaje obojętne dla psychiki zarówno osoby chorującej na raka, jak i jej rodziny. Dlatego nie mamy wątpliwości, że nasz wspólny program – poradnictwo online dla tej grupy jest bardzo potrzebne.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do nas! 

Wypełnij poniższą ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.

wypełnij ankietę zgłoszeniową

Kontakt:

Masz pytania lub wątpliwości, napisz do nas:

pomoc@twarzedepresji.pl