Programy bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej Fundacji „Twarze Depresji”

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych programów bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej, a w przypadku dzieci i młodzieży – również psychiatrycznej.

Kliknięcie w przycisk przenosi do opisu danego programu:

POMOC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ ICH RODZICÓW/ OPIEKUNÓW

Program uznany za najważniejszą inicjatywę warszawskich organizacji pozarządowych w konkursie S3KTOR 2021

Wsparcie psychiczne dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem! Badania pokazują, że właśnie ta grupa wiekowa najbardziej nie radzi sobie z wyzwaniami związanymi, które przyniosła pandemia i wojna w Ukrainie. Dzieci i młodzież bardzo potrzebują naszej pomocy!

W naszym zespole mamy psychiatrę dziecięcego należącego do elitarnego grona zaledwie 450 takich specjalistów w Polsce! Dzięki pomocy lekarza psychiatry, psychologów i psychoterapeutów w formie spotkań online, dzieci z każdego zakątka Polski mogą liczyć na wsparcie i rozmowę ze specjalistami. Zdalna forma sesji pozwala na bezpłatną pomoc także tym dzieciom i nastolatkom, które do tej pory nie mogły sobie na nią pozwolić ze względu na sytuację rodzinną, ekonomiczną, czy  brak psychologa i psychiatry w najbliższej okolicy.

Konsultacje psychiatryczne możliwe są wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z psychologiem Fundacji „Twarze Depresji”, który diagnozuje Uczestnika i podejmuje ostateczną decyzję o zasadności zakwalifikowania Uczestnika na zdalną konsultację psychiatryczną.

Każda złotówka przelana na konto naszej Fundacji na ten program ma znaczenie dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży – naszych Podopiecznych: 41 1140 2004 0000 3202 7908 0167. Funkcjonowanie programu w kolejnych miesiącach jest zależne od naszych darczyńców.

Obecnie nasi Podopieczni korzystają również z konsultacji w ramach programu finansowanego ze środków programu „Pajacyk – pomoc psychospołeczna” organizowanego przez Polską Akcję Humanitarną.

Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.

POMOC DLA OSÓB DOROSŁYCH W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO

Pandemia, wojna w Ukrainie, wyzwania życia codziennego wpływają na to, że coraz więcej z nas choruje na depresję. Oficjalnie z tą chorobą zmagają się prawie 2 miliony Polek i Polaków. Nieoficjalnie skala problemu może być nawet dwukrotnie większa! Wiele osób nie stać na skorzystanie z pomocy specjalistów lub czas oczekiwania na konsultację jest bardzo długi. Dzięki zdalnej formie konsultacji nasi specjaliści bezpłatnie ratują zdrowie, a często i życie osób, które w innych okolicznościach nie miałyby dostępu do takiej profesjonalnej pomocy.

Każda złotówka przelana na konto naszej Fundacji na ten program ma znaczenie dla zdrowia psychicznego naszych podopiecznych: 41 1140 2004 0000 3202 7908 0167. Funkcjonowanie programu w kolejnych miesiącach jest zależne od naszych darczyńców.

Z uwagi na brak stałego partnera programu obecnie Uczestnik programu może zgłosić się na jedną konsultację, podczas której można spodziewać się diagnozy i psychoedukacji. Nie ma możliwości skorzystania ponownie z konsultacji. Fundacja nie prowadzi psychoterapii, a zapewnia jedynie doraźne wsparcie psychologiczne.

To program dla osób, których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1500 zł lub dla osób, które w swojej miejscowości nie mają możliwości skorzystania z pomocy psychologa lub czas oczekiwania na konsultację w ich miejscowości jest dłuższy niż miesiąc. Wystarczy spełnić jedno z powyższych kryteriów, by móc się do nas zgłosić! Bez wychodzenia z domu, bez lęku przed zakażeniem wirusami, bez poczucia wstydu i stygmatyzacji.

Celem programu jest zapewnienie wsparcia psychologicznego osobom, które w swojej okolicy nie mają dostępu do profesjonalnej pomocy psychologicznej, a także osobom, które zapisały się na terapię w ramach NFZ i czekają na termin wiele miesięcy.

Konsultacje psychiatryczne są obecnie niemożliwe z powodu braku partnera programu i stałego finansowania.

Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu. Nasz koordynator zadzwoni i zaproponuje termin konsultacji.

POMOC DLA OSÓB CHORYCH NA RAKA I DEPRESJĘ

Co trzecia osoba chorująca na raka zmaga się również z depresją. Tę drugą – nie mniej niebezpieczną chorobę – trzeba leczyć.

Dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden Polska w ramach kampanii „Rak? To nie tak!” nasi specjaliści już od czerwca 2021 r. udzielają bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej osobom, które chorują lub chorowały na nowotwór, ich bliskim, a także osobom zdrowym zainteresowanym profilaktyką onkologiczno-psychologiczną.

W tym programie zrealizowaliśmy już ponad 2200 bezpłatnych konsultacji. Dzięki firmie Nationale-Nederlanden Polska mamy zapewnione finansowanie tego programu również w 2023 r. – 100 konsultacji miesięcznie! Za wspieranie naszych podopiecznych firma otrzymała tytuł „Dobroczyńca Roku”.

Leczenie onkologiczne bardzo często jest trudne i nie pozostaje obojętne dla psychiki zarówno osoby chorującej na raka, jak i jej rodziny. Dlatego nie mamy wątpliwości, że nasz wspólny program – poradnictwo online dla tej grupy jest bardzo potrzebne.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do nas! Pacjenci onkologiczni obecnie mogą korzystać z naszych konsultacji bez limitu, a w przypadku rodziny pacjentów onkologicznych oraz osób zdrowych potrzebujących konsultacji profilaktycznej obowiązuje pakiet 2 konsultacji na osobę – w ramach dostępności konsultacji w danym miesiącu. W pierwszej kolejności do psychoonkologów umawiani są pacjenci onkologiczni.

Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.

POMOC DLA KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE

Drogie Mamy, 120 konsultacji psychologicznych – to prezent dla WAS na Dzień Mamy!
Bardzo się cieszymy, że dzięki Waszemu wsparciu możemy na kilka tygodni przywrócić nasz program bezpłatnych, zdalnych konsultacji dla kobiet w ciąży i po porodzie. 
– 50 konsultacji zrealizujemy dzięki prywatnym darczyńcom
– 30 konsultacji ufundował Bank Credit Agricole
– 20 konsultacji sfinansowała firma Grant Thornton Frąckowiak
– 20 konsultacji zapewniła firma kosmetyczna AVON

Właśnie na świat przyszło Twoje dziecko, a Ty płaczesz i czujesz, że nie masz siły się nim opiekować? I w ogóle nie czujesz się, jak najszczęśliwsza osoba na świecie? W głowie kłębią się myśli o tym, że jesteś złą mamą, które mieszają się z poczuciem wstydu, złością, bezradnością?

Symbolicznie – w Dniu Kobiet, 8 marca 2022, Fundacja „Twarze Depresji” uruchomiła pierwszy w Polsce program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej dla kobiet w ciąży i po porodzie (do roku po urodzeniu dziecka). Od początku programu do końca maja 2023 zrealizowaliśmy 1167 konsultacji psychologicznych dla Mam. Obecnie Mama, którą obejmiemy programem, może liczyć na pakiet 3 bezpłatnych konsultacji psychologicznych, podczas których otrzyma diagnozę, psychoedukację i wsparcie.

To unikatowy program w skali kraju, który umożliwia kobietom dostęp do konsultacji psychologicznych online – bez wychodzenia z domu. Jeśli nie masz z kim zostawić dziecka, bądź na naszej konsultacji z nim. Obecnie dostęp do profesjonalnej pomocy w tym programie jest możliwy tylko dzięki prywatnym darczyńcom. Jeśli chcesz wesprzeć ten program, numer konta znajdziesz na plakacie.

Depresja w czasie ciąży i poporodowa należą do jednych z najbardziej przemilczanych tematów z zakresu zdrowia człowieka. Mama chora na depresję potrzebuje profesjonalnej pomocy, by była w stanie zapewnić swojemu dziecku miłość i bezpieczeństwo.


KONTAKT:

Masz pytania lub wątpliwości, napisz do nas:

pomoc@twarzedepresji.pl