Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych czterech programów bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej, a w przypadku dzieci i młodzieży – również psychiatrycznej.
Kliknięcie w przycisk przenosi do opisu danego programu:
POMOC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ ICH RODZICÓW/OPIEKUNÓW
Program uznany za najważniejszą inicjatywę warszawskich organizacji pozarządowych w konkursie S3KTOR 2021
Wsparcie psychiczne dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem! Badania pokazują, że właśnie ta grupa wiekowa najbardziej nie radzi sobie z wyzwaniami związanymi, które przyniosła pandemia i wojna w Ukrainie. Dzieci i młodzież bardzo potrzebują naszej pomocy!
W naszym zespole mamy psychiatrę dziecięcego należącego do elitarnego grona zaledwie 450 takich specjalistów w Polsce! Dzięki pomocy lekarza psychiatry, psychologów i psychoterapeutów w formie spotkań online, dzieci z każdego zakątka Polski mogą liczyć na wsparcie i rozmowę ze specjalistami. Zdalna forma sesji pozwala na bezpłatną pomoc także tym dzieciom i nastolatkom, które do tej pory nie mogły sobie na nią pozwolić ze względu na sytuację rodzinną, ekonomiczną, czy brak psychologa i psychiatry w najbliższej okolicy.
Konsultacje psychiatryczne możliwe są wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z psychologiem Fundacji Twarze Depresji, który diagnozuje Uczestnika i podejmuje ostateczną decyzję o zasadności zakwalifikowania Uczestnika na zdalną konsultację psychiatryczną.
Na pomoc dla naszych podopiecznych Marcin Bosak – ambasador naszej kampanii przekazał 15 tys. zł jako laureat Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności (organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce).
Obecnie nasi Podopieczni korzystają z konsultacji w ramach programu finansowanego ze środków programu „Pajacyk – pomoc psychospołeczna” organizowanego przez Polską Akcję Humanitarną.
Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.
POMOC DLA OSÓB DOROSŁYCH Z DEPRESJĄ

W czasie pandemii dwukrotnie wzrosła liczba osób zmagających się z depresją. Szacuje się, że z tą chorobą zmagają się już co 4 miliony Polek i Polaków. Wiele osób nie stać na skorzystanie z pomocy specjalistów lub czas oczekiwania na konsultację jest bardzo długi. Dzięki zdalnej formie konsultacji nasi specjaliści bezpłatnie ratują zdrowie, a często i życie osób, które w innych okolicznościach nie miałyby dostępu do takiej profesjonalnej pomocy. Program jest realizowany dzięki wsparciu prywatnych darczyńców.
Każda złotówka przelana na konto naszej Fundacji na ten program ma znaczenie dla zdrowia psychicznego naszych podopiecznych: 41 1140 2004 0000 3202 7908 0167. Funkcjonowanie programu w kolejnych miesiącach jest zależne od naszych darczyńców.
W programie staramy się umożliwiać dwie konsultacje miesięcznie – w zależności od środków, które otrzymujemy na zdalne konsultacje od prywatnych darczyńców. Z programu można korzystać do roku. Fundacja nie prowadzi psychoterapii, a zapewnia wsparcie psychologiczne.
To program dla osób, których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1500 zł lub dla osób, które w swojej miejscowości nie mają możliwości skorzystania z pomocy psychologa lub czas oczekiwania na konsultację w ich miejscowości jest dłuższy niż miesiąc. Wystarczy spełnić jedno z powyższych kryteriów, by móc się do nas zgłosić! Bez wychodzenia z domu, bez lęku przed zakażeniem wirusami, bez poczucia wstydu i stygmatyzacji.
Celem programu jest zapewnienie wsparcia psychologicznego osobom, które w swojej okolicy nie mają dostępu do profesjonalnej pomocy psychologicznej, a także osobom, które zapisały się na terapię w ramach NFZ i czekają na termin wiele miesięcy. Do tego czasu można korzystać z pomocy naszych psychologów.
Konsultacje psychiatryczne możliwe są wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z psychologiem Fundacji „Twarze depresji”, który diagnozuje Uczestnika i podejmuje ostateczną decyzję o zasadności zakwalifikowania Uczestnika na zdalną konsultację psychiatryczną. Obecnie realizujemy w całym programie 4 konsultacje miesięcznie – tylko dla osób, które w innych okolicznościach nie mają szansy skorzystania z pomocy psychiatrycznej.
Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu. Nasz koordynator zadzwoni i zaproponuje termin konsultacji.
POMOC DLA CHORYCH NA RAKA I DEPRESJĘ
Co trzecia osoba chorująca na raka zmaga się również z depresją. Tę drugą – nie mniej niebezpieczną chorobę – trzeba leczyć.
Dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden Polska w ramach kampanii „Rak? To nie tak!” nasi specjaliści już od czerwca 2021 r. udzielają bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej osobom, które chorują lub chorowały na nowotwór, ich bliskim, a także osobom zdrowym zainteresowanym profilaktyką onkologiczno-psychologiczną. W tym programie udało nam się zrealizować ponad 700 bezpłatnych konsultacji. Dzięki firmie Nationale-Nederlanden Polska mamy zapewnione finansowanie tego programu również w 2022 r.
Leczenie onkologiczne bardzo często jest trudne i nie pozostaje obojętne dla psychiki zarówno osoby chorującej na raka, jak i jej rodziny. Dlatego nie mamy wątpliwości, że nasz wspólny program – poradnictwo online dla tej grupy jest bardzo potrzebne.
Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do nas!
Kliknij link powyżej, wypełnij ankietę zgłoszeniową i przeczytaj szczegółowy regulamin Programu.
POMOC DLA KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE

Właśnie na świat przyszło Twoje dziecko, a Ty płaczesz i czujesz, że nie masz siły się nim opiekować? I w ogóle nie czujesz się, jak najszczęśliwsza osoba na świecie? W głowie kłębią się myśli o tym, że jesteś złą mamą, które mieszają się z poczuciem wstydu, złością, bezradnością?
Symbolicznie – w Dniu Kobiet, 8 marca, Fundacja „Twarze depresji” uruchomiła pierwszy w Polsce program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej dla kobiet w ciąży i po porodzie (do roku po urodzeniu dziecka) dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź. To niezwykle ważna inicjatywa zarówno dla zdrowia Mam, jak i Dzieci. Program realizowany w ramach darowizny od Fundacji KGHM Polska Miedź – zakończył się z końcem listopada 2022.
Obecnie mamy zapraszamy na konsultacje w ramach naszego programu dla osób dorosłych, w którym staramy się umożliwiać dwie konsultacje miesięcznie – w zależności od środków, które otrzymujemy na zdalne konsultacje od prywatnych darczyńców.
To unikatowy program w skali kraju, który umożliwia kobietom dostęp do konsultacji psychologicznych online – bez wychodzenia z domu. Jeśli nie masz z kim zostawić dziecka, bądź na naszej konsultacji z nim. Od naszego specjalisty otrzymasz diagnozę, psychoedukację i wsparcie. Rozmowa odbywa się z psychologiem lub psychoterapeutą. Podczas spotkania kobieta otrzyma diagnozę, wsparcie i psychoedukację. Na konsultację będzie można zgłaszać się ponownie – do wyczerpania liczby konsultacji zaplanowanych na ten program. Obecnie dostęp do profesjonalnej pomocy w tym programie jest możliwy tylko dzięki prywatnym darczyńcom. Jeśli chcesz wesprzeć ten program, numer konta znajdziesz na plakacie.
Program był finansowany przez Fundację KGHM Polska Miedź od 8 marca do końca listopada 2022 r. W tym czasie zrealizowaliśmy 886 bezpłatnych, zdalnych konsultacji psychologicznych dla kobiet w ciąży i po porodzie.
Depresja w czasie ciąży i poporodowa należą do jednych z najbardziej przemilczanych tematów z zakresu zdrowia człowieka. Mama chora na depresję potrzebuje profesjonalnej pomocy, by była w stanie zapewnić swojemu dziecku miłość i bezpieczeństwo.
KONTAKT:
Masz pytania lub wątpliwości, napisz do nas:
pomoc@twarzedepresji.pl