DOŁACZ DO NAS!

Od 3 marca 2020 roku działa biuro naszej redakcji przy ul. Smulikowskiego 4 w Warszawie (w ośrodku Fundacji „PO DRUGIE”). Jesteśmy tam do Waszej dyspozycji w każdą środę od 10.00 do 14.00 i w każdą ostatnią środę miesiąca od 14.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy zarówno wolontariuszy, jak i darczyńców, bez których zaangażowania nie udałoby nam się to wszystko, czym od lat się zajmujemy.

Razem możemy dużo zmienić.

Fundacja „Twarze depresji” postanowiła rozwinąć kampanię społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”. Postanowiłam pójść o krok dalej i rozpocząć wydawanie dwumiesięcznika „Twarze depresji”, który będzie bezpłatnie rozdawanych na ulicach miast – na początku w Warszawie.

Profesjonalnie wydaną i dobrze napisaną gazetę dostaną osoby, które chcą zostać wolontariuszami Fundacji „Twarze depresji”. Do współpracy gorąco zapraszamy osoby dotknięte chorobami psychicznymi i każdego, kto chce do nas dołączyć. Gazeta będzie formą podziękowania za wsparcie naszych działań. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozdaje serduszka, a my – gazetę.

Co istotne! To, co wolontariusz zbierze do puszki (w ramach ogłoszonej przez naszą Fundację zbiórki publicznej), będzie mu wypłacane przez Fundację jako pomoc finansowa. Dzięki temu będzie „wypracowywał” sobie środki na kosztowaną psychoterapię i leczenie.

Co bardzo cieszy, naszymi wolontariuszami chcą być również uczniowie warszawskich szkół i pracownicy warszawskich firm. Dzięki ich zaangażowaniu w zbiórkę pieniędzy możliwa będzie nasza dalsza działalność edukacyjna i wydawanie kolejnych numerów naszej gazety, by mogła być dostępna bezpłatnie.

Magazyn będzie też dostępny w prestiżowych lokalizacjach w Warszawie, m.in. w księgarni „Psyche” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, „Big Book Cafe”, czy na planie serialu „Na Wspólnej”, gdzie występuje nasza ambasadorka Bożena Dykiel.

 

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcecie dołączyć do naszej ekipy zmieniającej myślenie Polaków o osobach dotkniętych depresją.